انواع سررسید که قبل از شناختن آن‌ها نباید اقدام به خرید کنید!

انواع سررسید که قبل از شناختن آن‌ها نباید اقدام به خرید کنید!

انواع سررسید و مدل‌های مختلف آن را بهتر بشناسید! فکر می‌کردید مدل‌های مختلفی از سررسید و سالنامه وجود داشته باشد؟! از سررسیدهای دانش آموزی گرفته تا سررسیدهای مخصوص مدیران همگی جزو انواع سالنامه‌ها هستند.

یک انتخاب درست برای خرید سر رسید 1400 مستلزم داشتن آگاهی کامل از کاربرد هر یک از آن‌ها است. از آنجایی که برای خودم پیش آمده است که سررسیدی بخرم که کاربرد زیادی برایم نداشته است، قصد دارم در این مقاله راجع‌به راهنمای انتخاب یک سررسید باکیفیت از میان مدل‌های مختلف آن صحبت کنم.

چاپ سررسید با انواع و اقسام مدل

انواع مدل‌های سررسید را می‌شناسید و یا شما هم فکر می‌کنید تنها یک مدل سررسید و سالنامه داریم؟! هنگامی که برای خرید سررسید به یکی از کتاب فروشی‌ها مراجعه کردم تازه متوجه شدم که چاپ سررسید و تولید آن در اندازه، طرح و همچنین مدل‌های مختلفی صورت می‌گیرد!

راهنمای خرید یک سررسید باکیفیت کمک می‌کند تا بتوانید سررسید 1400 را به صورت حضوری و یا آنلاین سفارش دهید. پس اگر قصد خرید یک سررسید اختصاصی و یا سالنامه دارید، می‌توانید بهترین سایت برای خرید سررسید را انتخاب کنید که تنوع بالایی داشته باشد.

انواع سررسید را می‌توان با توجه به کاربرد و همچنین قطع سررسید، به مدل‌های مختلفی تقسیم بندی کرد. بیایید اول ببینیم سررسیدها به لحاظ کاربردی که دارند در چه دسته بندی‌هایی قرار می‌گیرند.

خرید سررسید با توجه به کاربرد آن

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که حین خرید سالنامه و تقویم 1400 باید به آن توجه داشته باشید، کاربرد و انتظاراتی است که از سررسید خود دارید.

چراکه چاپ سررسید معمولا به گونه‌ای انجام می‌شود که بتوان از آن برای اهداف مشخصی استفاده کرد. به عنوان مثال اگر به دنبال هدایای تبلیغاتی ارزان هستید، می‌توانید اقدام به چاپ سررسید تبلیغاتی بکنید. انواع دیگر سررسید کدام است؟

روزشمارها؛ دم دستی‌ترین سررسیدها

یکی از ساده‌ترین مدل‌های سررسید اما در عین حال بسیار کاربردی که وجود آن‌ها برای تمامی افراد ضرورت دارد، سررسید‌های روز شمار است.

نمی‌توان برای این مدل از سررسید ارزان دسته بندی خاصی را در نظر گرفت؛ چراکه طیف گسترده‌ای از مشاغل و افراد با تخصص‌های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند.

سررسید روز شمار 1400 قرار است 365 روز این سال را در کنارتان باشد و به برنامه ریزی برای انجام بهتر فعالیت‌های روزانه شما کمک بسزایی بکند. بنابراین لازم است که به کیفیت کاغذ سررسید و یا نوع جلد آن به هنگام خرید توجه داشته باشید.

سررسیدهای دانش آموزی؛ فرشته نجات کنکوری‌ها!

اگر می‌دانستید وجود یک سررسید و تقویم تا چه اندازه می‌تواند به برنامه ریزهای درسی دانش آموزان نظم بدهد، هیچ وقت از خرید سر رسید برای محصل‌ها غافل نمی‎شوید!

سررسیدهای اختصاصی دانش آموزی چک لیست‌هایی را در خود جای داده است که می‌تواند به برنامه ریزی درسی افراد جهت دهد. اگر به فکر خرید بهترین سررسید 1400 هستید و دانش آموزی کنکوری در خانه دارید، حتما یک سررسید برای آن‌ها نیز سفارش دهید!

سررسیدهای چند ساله؛ برای غول‌های برنامه ریزی!

غول‌های برنامه ریزی چه کسانی هستند؟! کسانی که برای چندین سال آینده خود نیز برنامه ریزی و مسیر حرکت مشخصی دارند!

برخی از افراد به دلیل شرکت در پروژه‌های سنگین و طولانی مدت باید ابزاری در اختیار داشته باشند تا بتوانند پروژه‌ خود را تا آخر مدیریت کرده و برای آن برنامه ریزی کنند. از همین‌رو این مدل از انواع سررسید برای این افراد بسیار مناسب است.

برای خرید سررسید و سالنامه چند ساله باید به جنس انواع جلد سررسید و همچنین نوع چاپ سالنامه توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ چراکه باید چندین سال برایتان کاربرد داشته باشد.

سررسیدهایی که دوست‌دار محیط زیست‌اند!

نوعی دیگر از سررسید وجود دارد که تولید آن‌ها با کمک کاغذهای بازیافتی صورت می‌گیرد. هدف تولید کنندگان این نوع سررسید کمک به محیط زیست و کم‌تر شدن مصرف کاغذ است.

از همین‌رو این مدل سالنامه و تقویم نیز دارای طرفداران زیادی است. اگر می‌خواهید سهمی هر چند کوچک در حفظ و بقای محیط زیست داشته باشید، سررسید سال 1400 را از این مدل خریداری کنید!

انواع سررسید با توجه به قطع آن

منظور از انواع قطع سررسید در واقع انواع سررسیدها به لحاظ اندازه‌های مختلف است. سررسیدها را می‌توان بر اساس اندازه‌های رایجی که دارند به چند نوع تقسیم بندی کرد که عبارتنداز:

  • سررسید وزیری
  • سررسید رقعی
  • سررسید رحلی
  • سررسید جیبی
  • سررسید پالتویی
  • سررسید خشتی

سررسید وزیری؛ رایج‌ترین مدل آن

از رایج‌ترین و پرفروش‌ترین سررسیدهایی که در بهترین سایت خرید سالنامه و تقویم مشاهده می‌کنید، نوع وزیری آن است. این سررسیدها معمولا در سایزهایی با ابعاد 24*17 چاپ و تولید می‌شوند. سایز آن‌ها را می‌توان تقریبا به اندازه یک کاغذ B5 در نظر گرفت. بنابراین برای استفاده روزانه کاربرد بسیاری دارد.

سررسید رقعی

یکی دیگر از انواع سررسید، سررسیدهای رقعی هستند که می‌توانید آن‌ها را در سایت‌های اینترنتی و یا فروشگاه‌ها پیدا کنید. اندازه معمول این سررسید 22*14 سانتی متر و به اندازه یک کاغذ A5 است.

سررسید رحلی

این نوع سررسید با نام سررسید مدیران نیز شناخته می‌شود؛ چراکه با توجه به قطع و یا سایزی که دارد، می‌تواند برای این دسته از افراد کاربردهای زیادی داشته باشد. این مدل معمولا در ابعاد 21*29 سانتی متری تولید می‌شوند.

سررسیدهای جیبی

یکی دیگر از انواع سررسید با توجه به اندازه آن، سررسیدهای جیبی هستند. این تقویم‌های جیبی و پرکاربرد در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند تا افراد بتوانند استفاده‌های مختلفی نیز از آن‌ها داشته باشند. اما سایز رایج آن‌ها 10*15 سانتی متری است.

سررسیدهای پالتویی

این نوع از سررسید را هم احتمالا زیاد دیده باشید. سررسید پالتویی در سایزهای پالتویی کوچک و پالتویی بلند چاپ می‌شوند. سایز کوچک آن معمولا 17*12 سانتی متر است و سررسیدهای پالتویی بزرگ در سایزهای 13*22 به چاپ می‌رسند.

سررسید خشتی

این نوع از انواع سررسید نیز در اندازه 21*21 موجود هستند. اگر به دنبال خرید یک سررسید مربعی شکل با اندازه مناسب هستید، می‌توانید از این مدل استفاده کنید. سررسیدهای خشتی در بازار را معمولا در سایزهای 16*16 و یا 17*17 نیز می‌توانید پیدا کنید؛ انتخاب اندازه آن بستگی به استفاده شما از این سررسید دارد.

انواع جلد سررسید؛ از چرم مصنوعی تا چرم طبیعی

اگر بخواهیم انواع سررسید را به صورت دقیق‌تری بررسی کنیم، باید انواع جلد و همچنین جنس انواع کاغذ آن را نیز در این دسته بندی قرار دهیم. به عنوان مثال برای جلد سررسیدها از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود.

چرم مصنوعی، چرم طبیعی، ترمو، جلد سلفونی، جیر و یا گالینگور از انواع جلد سررسید به شمار می‌روند. همچنین جنس کاغد این تقویم و یا سالنامه‌ها می‌تواند از کاغذ گلاسه و یا کاغذ تحرید سفید و کرمی باشد.

بنابراین با توجه به گستردگی انواع سررسید، یک انتخاب مناسب بستگی به هدف و استفاده شما از این سررسیدها دارد.

آنچه در این مطلب راجع‌به مدل‌های مختلف سررسید خواندیم

به عنوان خلاصه‌ای از آنچه که در این مطلب خواندیم، باید بگویم که خرید سررسید آنطور که به نظر می‌رسد ساده نیست! به دلیل وجود مدل‌های مختلف، انتخاب سخت‌تر می‌شود.

به عبارتی اگر بخواهید سررسیدی خریداری کنید که برای شما کاربرد بیشتری داشته باشد، باید با این انواع تقویم و سالنامه به خوبی آشنایی داشته باشید. در این مقاله سعی کردم شما را برای خرید یک سررسید کاربردی از میان انواع سررسید، راهنمایی کنم.

توضیحات متا

انواع سررسید را می‌شناسید؟ سالنامه یا سررسید با مدل‌های مختلفی چاپ و به بازار عرضه می‌شود.

تایتل سئو

انواع سررسید|انواع قطع سررسید

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *