دانستنی های علمی عجیب

دانستنی های علمی عجیب

دوران کرونا شرایطی را فراهم کرد تا مردم جهان بیشتر با دنیای مجازی ارتباط برقرار کنند و متوجه شوند این دنیای جدید و مدرن، آنقدرها هم که گفته می شود بی فایده نیست. در این دوران و با گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و صفحات گوگل یا سایر موتورهای جست و جو با مطالب جالبی برخورد کردیم.

از ساخت ربات های جدید گرفته تا اطلاعات علمیِ عجیب و غریب، در ادامه مطالب عجیبی را با شما به اشتراک می گذاریم که دانستن آن ها می تواند اطلاعات عمومی شما را به حد بسیار زیادی افزایش دهد.

Gap Messenger: Channel @Danestany_roz

اسید معده می تواند یک تیغ ریش تراشی را در خود حل کند

اسید معده قدرتی فراتر از باور ما دارد. میزان ph این اسید تقریبا 2 الی 3 بوده و این امر بدین معناست که غلظت اسیدیته آن بسیار بالاست. این اسید قادر است حتی اجسام فلزی را هم در خود حل کند.

البته این بدان معنا نیست که از این به بعد هر چیزی دم دستان بود قورت دهید و بگویید اسید معده حسابش را می رسد اما یک حقیقت علمی است که اثبات شده و بسیار عجیب به نظر می رسد. این اسید توانایی حل کردن بافت داخلی بدن را ندارد چرا که با یک لایه محافظ از برخورد آن با دیواره معده جلوگیری می شود.

بدن نوزادان ۶۴ استخوان بیشتر از بدن افراد بزرگسال دارد

یک فرد بالغ 206 استخوان در بدن خود دارد. تعداد استخوان همین فرد در دوران نوزادی و در بدو تولد به میزان 270 عدد بوده است. این تعداد استخوان در بدن نوزاد باعث می شود انعطاف بهتری داشته و در صورت سقوط یا تکان های شدید مقاومت بیشتری در تناسب با حجم و وزن کلی خود داشته باشد. البته نوزادان چون قدرت ارادی در کنترل اعضای بدن را ندارند بسیار آسیب پذیر هستند و بهتر است از سنجش میزان انعطاف آن ها بعد از مطالعه مقاله خودداری کنید.

۱۷ حقیقت علمی عجیب و جالب که احتمالا چیزی از آن ها نمی دانید - روزیاتو

در فضا آروغ زدن ممنوع است

این بخش از مقاله شاید قدری حال شما را بهم بزند، چرا که آروغ زدن در فضا به علت نبودن نیروی گرانش به صورت مایع بوده و بنابراین فضانوردان نمی توانند گازهای آزاردهنده را از معده خود خارج کنند.

در واقع این تیتر عجیب و مرموز قدری از واقعیت دور شده است، چرا که امکان آروغ زدن به شیوه متداول در فضا وجود ندارد و ممنوع کردن آن نیز کار بیهوده ای است. البته فضانوردان باید از خوردن نوشیدنی ها و موادی که باعث تحریک این حالت در انسان می شود خودداری کنند و شاید ممنوعیت مورد نظر را می توان به مصرف این موارد همانند نوشیدنی های گازدار معطوف نمود.

آب داغ زودتر از آب سرد منجمد می شود

این هم یک حقیقت علمی دیگر است و بسیار عجیب به نظر می رسد، اما توصیه می کنیم این مورد را بر روی یخچال خانه تان امتحان نکنید، چرا که قرار دادن یک ظرف آب جوش در یخچال می تواند فاتحه یخچال را بخواند.

صرفا باید بدانید که علت این راز از صده های دور تاکنون بی جواب مانده است و در دوران های مختلف صرفا نظریاتی که بیشتر شبیه فرضیه هستند در خصوص آن ارائه شده است.

عقرب ها زیر نور فرابنفش می درخشند

یک حقیقت علمی دیگر که قطعا شما را شگفت زده می کند! عقرب ها برای اغلب مردم جهان به عنوان یک موجود بسیار خطرناک و کشنده شناخته می شوند، اما برخی از افراد هم سعی می کنند در ماهیت این حیوان ترسناک به دنبال حقایق جالبی باشند. درخشش این بندپایان زیر نور فرابنفش مسئله ای است که همانند گزینه اخیر به سان یک معما می ماند.

برخی از دانشمندان می گویند خاصیت فلورسنتی عقرب ‌ها از این موجودات در مقابل تابش نور خورشید و اشعه های مضر محافظت می ‌کند و از آن جایی که اغلب عقرب‌ ها در شب و تاریکی به شکار می‌پردازند با استفاده از خاصیت تابشی خود می ‌توانند طعمه ‌های جدید را پیدا کنند.

البته این نظریه هم صرفا جنبه فرضیه ای دارد و اثبات نشده است. نظر شما چیست؟ به راستی چرا عقرب ها در زیر نور فرابنفش می درخشند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آیا از دانستنی های عجیب کشور گرجستان اطلاع دارید؟

کشور گرجستان یکی از آن دست کشورهایی است که مورد توجه بسیار از سرمایه گذاران و افراد اهل سفرهای تفریحی قرار گرفته است. آیا میدانستید که در این کشور تا کنون چه اتفاقات عجیب و غریب و جذابی رخ داده است و چه مکان های دیدنی و توریستی در این کشور وجود دارد؟

پیشنهاد می کنیم برای یکبار هم که شده سفر به این کشور را با تور گرجستان ارزان تجربه کنید تا بتوانید در عین یک سفر اقتصادی با تمام این جذابیت های گردشگری در این کشور به خوبی آشنا شوید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *